چه تکنولوژی می‌خواهید یاد بگیرید؟

نظرات و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید

آپدیت روزانه

بیش از 1500 مطلب آموزشی

نیازهای روز

نحوه مقایسه دو فایل با استفاده از Visual Studio Code

در ادامه با استفاده از نرم افزار ویژوال استودیو کد خواهیم پرداخت به نحوه مقایسه دو فایل.

مقدمه:

ویژوال استودیو کد، نرم افزار متن باز که مایکروسافت در اولین روز کنفرانس توسعه دهندگان خود در سال 2015 به عنوان هدیه ارائه نمود. ویژوال استودیو کد(Visual Studio Code) نرم‌افزاری جهت ویرایش کد که برای سیستم عامل‌ ویندوز، مــــــــــک و لینوکس قابل دسترس بوده که البته از قابلیت‌ الگوریتم هوشمند تکمیل کد(IntelliSense)، دیباگ و GIT پشتیبانی نموده و حجم نرم افزار به 42 مگابایت میرسد. در این مقاله قصد داریم با استفاده از این نرم افزار به مقایسه دو فایل بپردازیم.

Visual Studio Code

نحوه مقایسه دو فایل:

نرم افزار Visual Studio Code را اجرا نماید، کنترل Ctrl+O را فشار دهید تا دیالوگ انتخاب فایل نمایش داده شود، فایل‌های مورد نیاز جهت مقایسه انتخاب و دکمه Ok را کلیک نماید.

vs-code-compare

 

فایل‌های انتخابی در بخش WORKING FILES اضافه خواهند شد. بر روی یکی از فایل‌ها کلیک راست نماید و گزینه Select for Compare انتخاب نماید، بر روی فایل دیگری که نیاز به مقایسه دارید کلیک راست نموده و این بار گزینه 'Compare with 'last selected file name  را انتخاب کنید.

vs-code-compare-message

 

همانگونه که مشاهده میکنید دو تغییر را در خط 12 و 14 داریم، خط 12 در فایل سمت راست نوشته‌ای اضافه گردیده که خط جدیدی شناخته و رنگ پس زمینه را سبز و خط 14 شاهد تغییر در کد هستم و آن خط را با پس زمینه قرمز نشان داده است.

حالت نمایشی به صورت Side by Side شناخته می‌شود که می‌توان به صورت Inline هم تغییرات را مشاهده نمود. جهت نمایش به صورت Inline بر روی دکمه ... کلیک نماید تا بین حالت های نمایش سویچ کنید.

vs-code-compare-switch to inline view

 

 

برای دانلود نرم افزار Visual Studio Code از سایت ویژوال استودیو اینجا کلیک کنید.

امید نصری

0 نظر:

تعداد دیدگاه‌های کاربران : 0 دیدگاه
مهمان گرامی! برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید.


You must log on to comment.