چه تکنولوژی می‌خواهید یاد بگیرید؟

نظرات و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید

آپدیت روزانه

بیش از 1500 مطلب آموزشی

نیازهای روز

دیباگ نرم افزار با عمل Attach To Process در ویژوال استودیو

هر توسعه‎دهنده نرم افزار در طول دوران برنامه‎نویسی با ویژوال استودیو جهت دیباگ کدها، فرآیند مشخص را می‎بایست طی نموده تا قادر به دیباگ کدها شود. برای شروع عمل دیباگ، بعد از اجرای پروژه بر روی ویژوال استودیو از منو Debug کافی است آیتم Start Debugging را کلیک کنید.

زمان یکی از آن آیتم‌های است که در امر برنامه‌نویسی جایگاه خاصی را به خود اختصاص می‌دهد و Attach to Process یکی از راه حل‌های است که در حفظ زمان همراه شما خواهد بود. در برنامه‌های دسکتاپ و موبایل هزینه زمان دیباگ بیشتر می‌باشد.

 Attach to Process راه حل است که فقط با سه گام ساده برنامه شما را برای عمل دیباگ آماده خواهد کرد. پروژه‌ای که قصد دارید آن را دیباگ نماید بر روی سیستم لوکال اجرا کنید. برای مثال: اگر برنامه دسکتاپ می‌باشد بعد از عمل Build درون پوشه Bin پروژه، برنامه را اجرا نموده و اکنون کلید میانبر Ctrl + Alt + P را از ویژوال استودیو فشار دهید، تصویر مشابه ذیل برای شما نمایان خواهد شد:

Process اجرای برنامه را یافته و بر روی دکمه Attach کلیک کنید. در هر جای از پروژه که قصد دیباگ دارید Break Point قرار دهید و دیباگ کد را شروع نماید. توجه داشته باشید اگر از لیست Processها قادر به یافتن Process مورد نظر نشدید بر روی دکمه Show processes from all users کلیک نموده سپس دکمه Refresh را کلیک کنید سپس مجدد Process مورد نظر را جستجو کنید.

برای دیباگ پروژه وب دو راه حل خواهید داشت:

  1. IIS
  2. IIS Express

در IIS Express، پروژه را به حالت Start without Debugging اجرا نموده سپس در لیست پروسه‌ها به دنبال پروسه iisexpress.exe باشد و در صورت استفاده از IIS، پروسه w3wp.exe را جستجو کنید و در سایر پروژه‌ها، پروسه مربوطه عنوان برنامه خواهد بود. برای مشاهده این آموزش در قالب فایل تصویری مطلب Attach To Process را دنبال کنید.

امید نصری

0 نظر:

تعداد دیدگاه‌های کاربران : 0 دیدگاه
مهمان گرامی! برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید.


You must log on to comment.