چه تکنولوژی می‌خواهید یاد بگیرید؟

نظرات و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید

آپدیت روزانه

بیش از 1500 مطلب آموزشی

نیازهای روز

اشیاء انتزاعی یا Abstract Objects

شیء انتزاعی یا Abstract Object توصیفی از شی‌ء واقعی بدون در نظر گرفتن جزئیات آن شی است. به عنوان مثال ما برای شی خودرو خصوصیات رنگ، چرخ، مدل و نام را در نظر می‌گیریم و از بقیه جزئیات صرف نظر خواهیم کرد. شیء انتزاعی مدل از شی واقعی است اما بدون در نظر گرفتن جزئیات کامل آن شیء. 

کلاس انتزاعی:

یک کلاس انتزاعی، کلاسی است که نمی‌توان از آن یک نمونه ایجاد نمود بلکه فقط قادر خواهیم بود توسط یک کلاس دیگر به ارث برده شود تا از صفات و رفتارهای آن استفاده گردد.

شیءواقعی:

یک شی واقعی همه صفات و رفتارهای یک شی انتزاعی را دارد بهمراه جزئیات که در شی انتزاعی حذف شده است. یک شی واقعی(Real Object) یک نمونه از شی‌ء انتزاعی است. شما می‌توانید بگوید یک شخص واقعی یک نمونه از فرد انتزاعی است.

شی واقعی = یک نمونه از شی انتزاعی است همچنین شی انتزاعی = یک مدل از شی واقعی است.

انتزاعی کردن شی‌ءواقعی:

برای مثال تصور کنید می‌خواهید به یک شخص پست الکترونیکی ارسال نماید، شما برای ارسال پست الکترونیکی نیاز ندارید همه جزئیات درباره آن شخص را بدانید، کافیست نام و نام خانوادگی بهمراه پست الکترونیکی آن برای شما مشخص باشد. شما می‌توانید نام پدر، علایق و ... یک شخص را بدانید اما در اینجا به این موارد نیاز ندارید و جز جزئیات محصوب می‌شود که در انتزاعی کردن شیءواقعی می‌تواند حذف شوند. برای انتزاعی کردن شیءواقعی شما نیاز دارید فقط صفات و رفتارهای را داشته باشید که برای انجام دادن آن کاری که قرار است انجام بدهید ضروری هستند و می‌توان بقیه صفات و رفتارها حذف شوند. با کلیک بر روی مطلب کلاس‌های انتزاعی یک مثال واقعی با زبان سی‌شارپ تهیه گردیده است.

امید نصری

0 نظر:

تعداد دیدگاه‌های کاربران : 0 دیدگاه
مهمان گرامی! برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید.


You must log on to comment.