چه تکنولوژی می‌خواهید یاد بگیرید؟

نظرات و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید

آپدیت روزانه

بیش از 1500 مطلب آموزشی

نیازهای روز

کامپایل صفحات ASP.Net MVC

به عنوان یک توسعه‌دهنده نرم افزار الزامی است قبل از ارسال Code Review جهت بررسی کدها و تست Task از صحت تغییرات انجام شده اطمینان حاصل نماید.  یکی از گام‌ها مرتبط، Buid نمودن پروژه قبل از Code Review است. در سوی دیگر روال Build نمودن پروژه قبل از Merge نمودن یا Publish نهایی بر روی سرور تست می‌باشد یا فرآیند دیگری که در هر شرکت بنا به سیاست‌های خاص شرکت متفاوت است، با این حال می‌توان از ویژگی کامپایل TFS بدین منظور بهره برد. 

به صورت پیشفرض کدهای سمت سرور در صفحات وب از دید Compiler مخفی می‌باشند، به زبان ساده‌تر اگر در صفحات از کدهای سمت سرور نامعتبری استفاده شود با عمل Compile، پروژه بدون خطا Compile خواهد شد. همانگونه که اشاره شد این ویژگی در ویژوال استودیو به صورت پیشفرض غیرفعال است و دلیل غیرفعال بودن آن صرف جوی در زمان کامپایل پروژه است. اگر Solution شامل چندین پروژه باشد هزینه کامپایل، آنگاه چند برابر خواهد شد چرا که علاوه بر کامپایل فایل‌ها، صفحات وب هم نیاز به کامپایل خواهند داشت.

جهت فعال سازی قابلیت کامپایل صفحات وب، بر روی پروژه راست کلیک نماید و آیتم Unload Project را کلیک کنید:

اکنون بر روی آیتم Edit ****.csproj کلیک کنید تا پنجره ویرایش فایل csproj که محتوا آن با فرمت XML است نمایان گردد:

در پنجره ویرایش تک MvcBuidViews را جستجو نماید سپس مقدار false را به true تغییر دهید، سپس فایل را ذخیره کنید:

بعد از اعمال تغییرات وذخیره فایل بر روی پروژه کلیک راست نموده و آیتم Reload Project را کلیک کنید:

 

اکنون پروژه را Rebuild نماید، اگر در صفحات وب کدهای نامعتبر وجود داشته باشد با خطا کامپایلری روبرو خواهید شد. همچنین با استفاده از ابزارهای مانند Resharper این قابلیت به صورت توکار توسط ابزار کمکی فعال است و نیاز به تغییر تگ MvcBuildViews نخواهد بود اما همچنان هزینه اضافه کامپایل را خواهید داشت.

امید نصری

0 نظر:

تعداد دیدگاه‌های کاربران : 0 دیدگاه
مهمان گرامی! برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید.


You must log on to comment.