چه تکنولوژی می‌خواهید یاد بگیرید؟

نظرات و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید

آپدیت روزانه

بیش از 1500 مطلب آموزشی

نیازهای روز

پادکست رادیو گیک

پادکست به انگلیسی Podcast، یا پادبخش مجموعه‌ای از پرونده‌های رسانه دیجیتال است که توزیع آن در اینترنت با استفاده از فید صورت گرفته و توسط کاربران معمولا بر روی یک پخش کننده موسیقی دیجیتال قابل پخش و دریافت است، این روش ارائه محتوا در سال 2004 میلادی محبوبیت و گسترش یافت البته قابل ذکر است که گاها آن را رادیوی اینترنتی می‌خوانند. پادکست رادیو گیک از جمله محبوب‌ ترین پادکست‌های فارسی است. جادی آدم جالبیه، یه گیک واقعی و آزاد، دیدگاه قشنگی هم نسبت به جامعه داره و رادیویی داره که حتی میتونه برای کسانی که تکنولوژی جزو علاقمندی هاشون نیست جذاب باشه.

به قول جادی:

“رادیو گیک یه ایستگاه رادیویی نیست بلکه یک حرکتگاه رادیویی برای کسانی که تکنولوژی براشون فقط تلاش دائمی برای خوندن و حفظ اینکه فلان مدل فلان چیز فرقش با فلان مدل بهمان چیز چیه و تو بازار چنده و شایعه اینکه قراره کی مدل فلانترش بیاد نیست و ترجیح می‌دن یک پله عمیق تر بشن و تو تقاطع تکنولوژی و جامعه، دغدغه‌های انسانی‌شون رو مطرح کنن. رادیو گیک برای گیک های سرگردان در تقاطع جامعه و تکنولوژی.”

درباره جادی:

جادی یک اسم مستعار است، البته نه به معنی مخفی بودن البته به قول این شخص در دنیا دو تا جادی بیشتر ندیده است و دلایل شخصی، در نتیجه جادی براش یک امضا است. مدرک برق/مخابرات سپس فوق لیسانس جامعه شناسی رو در کارنامه خودش دارد، یک گیک و هکر نه البته به معنای دزدی پسورد و ایمیل کاربران بلکه به معنی عشق به دانش و تحقیق درباره خیلی از چیزهای که می‌بیند و می‌شنود. از علایق درجه یکم آن آزادی، درجه دوم میرسیم به مشتقات آزادی که شامل آزادی بیان و سیستم عامل گنو/لینوکس خواهد بود. برای ارتباط مستقیم با جادی می‌توان از طریق وب سایت رسمی و یا ارسال جیمیل اقدام نمود.

جهت دریافت این مجموعه پادکست‌ها می‌توان از طریق گیت‌هاب، وب سایت رسمی و یا نرم افزار متن باز اندروید اقدام به دانلود نمود البته خارج از موضوع به لینک وبلاگ وردپرس جادی هم نگاهی بندازید خالی از لطف نیست.

امید نصری