چه تکنولوژی می‌خواهید یاد بگیرید؟

نظرات و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید

آپدیت روزانه

بیش از 1500 مطلب آموزشی

نیازهای روز

ماژول Find and Replace در ویژوال استودیو

ماژول Find and Replace یکی از ویژگی‌های کاربردی در ویژوال استودیو است که مکررا روزانه به منظور جستجو یا جایگزین مقدار جدید بکار گرفته می‌شود با این حال اغلب مواقع قابلیت‌های کاربردی برای ما مخفی خواهند ماند، قطعا با فراگیری آن‌ها سرعت العمل بهتری زمان کد نویسی دست خواهیم یافت. پست ماژول Find and Replace در ویژوال استودیو یکی از همان ویژگی‌‌های مخفی است که قصد معرفی آن را داریم. قابلیت جالب و کاربردی است بتوان بدون از دست دادن نتیجه خروجی جستجو فعلی، خروجی جستجو دیگری دست یافت و بتوان در میان نتایج جستجو سویچ نمود، البته که این قابلیت در ویژوال استودیو موجود و شامل دو پنجره می‌باشد:

  • Find Results 1
  • Find Results 2

به صورت پیشفرض نتیجه Find and Replace در پنجره Find Results 1  نمایش داده خواهد شد.

به منظور نمایش دو خروجی جستجو متفاوت می‌توان از بخش Result Options استفاده نمود، برای نمایش نتیجه تیک Find Result 2 Window انتخاب و بر روی دکمه جستجو کلیک کنید همچنین در پنل Result Options می‌توانید بدون از دست دادن نتایج قبلی ادامه جستجو را به پنجره جستجو افزود یا بجای نمایش مسیر فایل به علاوه بخشی از متن در بر گیرنده نوشته جستجو شده فقط مسیر فایل را برگردانید.

البته فراموش نکنید یکی از تکنیک‌های مهم، استفاده از کدهای میانبر است که در ویژوال استودیو تعبیه شده است بدین منظور برای سویج بین پنجره‌های Find Result از کلید ترکیبی Alt + 1 یا Alt + 2 استفاده نماید.

امید نصری

0 نظر:

تعداد دیدگاه‌های کاربران : 0 دیدگاه
مهمان گرامی! برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید.


You must log on to comment.