چه تکنولوژی می‌خواهید یاد بگیرید؟

نظرات و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید

آپدیت روزانه

بیش از 1500 مطلب آموزشی

نیازهای روز

نمایش ردیف در استیمول سافت

در این پست خواهیم پرداخت به نمایش ردیف در فایل خروجی استیمول سافت. برای نمایش ردیف نیاز به یک جدول از اطلاعات می‌باشد که در این مقاله قصد داریم با استفاده از بخش Data Sources در فایل استیمول سافت تمامی تگ‌های موجود در جدول Tags را نمایش دهیم.

برای ارتباط با بانک اطلاعاتی با استفاده از فایل استیمول سافت بر روی Data Sources راست کلیک نموده و بر روی آیتم ...New Connection کلیک نماید تا دیالوگ Select Type of Connection نمایش داده شود، نوع کانکشن را انتخاب و در نهایت دکمه ok را کلیک کنید.

Stimulsoft - Data Sources

نکته: در این آموزش برای ارتباط با پایگاه داده SQL Server Management از آیتم SQL Connection در بخش Select Type of Connection استفاده شده است.

بعد از کلیک بر روی دکمه ok در بخش Select Type of connection دیالوگ New SQL Connection نمایان خواهد شد که لازم است بر روی دکمه Build کلیک کرده و نام سرور و دیتابیس مربوطه را انتخاب نماید در پایان دکمه ok را کلیک کنید.

stimulsoft - create sql connection string

در دیالوگ SQL New Connection پنل Connection String رشته اتصال بانک اطلاعاتی درج خواهد شد. دکمه ok را کلیک کنید. اکنون بر روی Data Source ایجاد شده راست کلیک کنید و آیتم ...New Data Source را کلیک کنید، در دیالوگ باز شده بر روی کانکشن ایجاد شده دو بار کلیک کنید تا پنل Select Data نمایش داده شود سپس جدول‌های که لازم می‌باشد را انتخاب و دکمه ok را کلیک کنید، خروجی به صورت زیر خواهد بود.

stimulsoft - data sources - table

اکنون جدول لازم را با عمل Drag&Drop بر روی صفحه بکشید و فیلدهای که لازم است رو انتخاب و دکمه ok  را کلیک نماید.

نکته: برای نمایش اعداد به صورت فارسی لازم است فونت فارسی انتخاب شود.

تا اینجا خروجی به صورت زیر خواهد بود:

استیمول سافت - خروجی

حال بجای نمایش Id می‌خواهیم ردیف را به کاربر نمایش دهیم، برای این کار بر روی {Nasri_Orchard_Tags_TagRecord.Id} دو بار کلیک کرده تا دیالوگ Data Column نمایش داده شود، در سمت راست پنل System Variable کلیک کرده و در لیست نمایشی آیتم Line را انتخاب و ok را کلیک کنید.

استیمول سافت - انتخاب متد line

برای نمایش خروجی بر روی تب Preview کلیک کنید، خروجی به صورت زیر خواهد بود.

stimulsoft - preview

امید نصری

0 نظر:

تعداد دیدگاه‌های کاربران : 0 دیدگاه
مهمان گرامی! برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید.


You must log on to comment.